Думай як митець

Думай як митець

Автор: Вілл Ґомперц

«Ми всі - митці», - заявляє Вілл Ґомперц. Кожен із нас має дар творити - і безліч перешкод на шляху до свого шедевра. Спираючись на професійний досвід спілкування з сучасними митцями і блискуче знання історії мистецтва, Ґомперц виводить правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин, допомагаючи долати перешкоди в творчості.

Це книжка про сміливість і допитливість, здоровий скептицизм і зухвалість, пристрасть і відданість - про риси характеру й звички, завдяки яким у різні часи митці знаходили себе, досягали майстерності та здобували визнання.

Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі

Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі

Автор: Вілл Гомперц

Іронічний нон-фікшн, який пояснить чому ліжко Трейсі Емін - це мистецтво, а ваше - ні. Через сотні прикладів Ґомперц формує нове бачення та усвідомлення сучасного мистецтва, перетворюючи його на «живу» та «жваву» історію, а не мовчазну музейну колекцію.

Вілл Ґомперц - редактор «Бі-бі-сі Мистецтво». Сім років працював директором галереї «Тейт». Серед його зацікавлень особливе місце займає сучасне мистецтво. Ґомперц пише про мистецтво для «Таймс», «Ґардіан» та «Бі-бі-сі». У 2009 році створив популярне комедійне шоу одного актора про сучасне мистецтво на Единбурзькому фестивалі. Нью-йоркський журнал «Кріейтівіті» визнав Ґомперца одним із п’ятдесяти найкращих креативних мислителів.

Мистецтво розуміти мистецтво

Мистецтво розуміти мистецтво

Автор: Ганна Владимирська

Книга «Мистецтво розуміти Мистецтво» - це книга-подорож світом сучасного мистецтва. Вона охоплює період від останньої третини 19 століття, до початку 21 століття. Дана книга є арт-гідом кращими музеями та галереями світу, де представлено сучасне мистецтво. Читач зможе проникнути в таємні історії геніальних художників та їх муз. Арт-гід розповість, як створювалися видатні полотна.

Ця книга дасть не тільки уявлення про могутню енергетику сучасного мистецтва, а й пояснить, чому більшість картин сучасних художників коштують надзвичайних грошей. Також, у книзі розповідається не тільки про те, що представлено в постійних експозиціях, але й про шедеври, що зберігаються в запасних фондах і доступні тільки спеціалістам. Книга написана у формі доброзичливої бесіди з читачем.

Велика ілюстрована енциклопедія мистецтв

Велика ілюстрована енциклопедія мистецтв

Автор: Мери Холлінгсворт

П’ятдесят чотири тематичних розділи, які розкривають різні аспекти історіїмистецтва.

Більше 1500 оригінальних ілюстрацій і географічних карт.
Хронологічні таблиці, що демонструють розвиток подій.
Обширний довідковийй розділ з іменним і предметним покажчиками.

100 ідей, що змінили мистецтво

100 ідей, що змінили мистецтво

Автор: Майкл Бьорд

За тисячі років мистецтво набуло незліченних форм і втілень. Але час від часу нові відкриття чи віяння змінюють вигляд того, що ми звикли називати мистецтвом, або ж сам спосіб, у який ми його сприймаємо. Майкл Берд систематизує поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту. У своїй книзі дослідник демонструє, як нові засоби і технології радикально змінюють способи, якими створюється мистецтво.

Автор інтегрує історію мистецтва до ширшого контексту розвитку ідей, філософії, винаходів, світогляду, а також демонструє, як ідеї попередніх епох переосмислюються сучасними митцями. Майже 300 кольорових ілюстрацій створюють потужний візуальний супровід, перетворюючи книжку на мандрівку крізь епохи, стилі та ідеї.

Талан. Життя і творчість Марії Заньковецької

Талан. Життя і творчість Марії Заньковецької

Упорядник: Наталя Бабанська

Книгу присвячено видатній українській драматичній актрисі кінця XIX-початку XX століття Марії Заньковецькій, одній з найславетніших європейських театральних зірок. Сорок років вона віддала сцені, підкоряючи своєю грою сучасників.

У виданні, підготовленому до 150-річчя від дня народження актриси, використано документи і фотографії з колекції Музею театрального, музичного і кіномистецтва України (складовою частиною якого є Музей Марії Заньковецької). Більшість матеріалів друкуються вперше.

Розраховано на широке коло шанувальників мистецтва, викладачів та студентів мистецьких вузів, усіх, кого цікавить історія національного театру та харизматичні особистості минулого.

Майбутнє архітектури. 100 дивовижних будівель

Майбутнє архітектури. 100 дивовижних будівель

Автор: Марк Кушнер

Ця книжка кардинально змінить ваш погляд на архітектуру. Адже будівлі у формі куба з вікнами, колонами та балконами, а ще підведеними центральними комунікаціями - це позавчорашній день. Уже сьогодні у світі будують споруди найхимерніших форм і з найдивніших матеріалів (церква з паперових трубок, надувна концертна зала, павільйон, сплетений шовкопрядами, хмарочос, стіни якого поглинають вуглекислий газ).

Автор розповідає про понад 100 будівель, які доводять, що новітні високі технології та нестримна фантазія архітекторів створюють комфортний простір для людства, простір, де зручно жити і творити. Таким є майбутнє архітектури.

Історія живопису

Історія живопису

Автор: Абігайл Вітлі

У цьому яскравому виданні ви знайдете найбільш точну і повну інформацію про зародження і розвиток живопису, про всілякі стилі і жанри образотворчого мистецтва.

Книга містить велику кількість якісних репродукцій найвідоміших живописців. Саме з «Історії живопису» ви дізнаєтесь все про живопис від давніх часів до сьогоднішніх днів. За допомогою ілюстративного матеріалу ви зможете насолодитися малюнками на стінах древніх печер, пірамід і розкішних палаців Давнього Єгипту, Риму і Греції. Видання розраховане для дітей середнього і старшого шкільного віку.

Як стати успішним ілюстратором

Як стати успішним ілюстратором

Автор: Дерек Бразелл, Джо Девіс

Творчі люди цінують свободу, а сучасні технології забезпечують найширші можливості для дистанційної роботи та всіляко сприяють кар’єрі незалежного митця. Дерек Бразелл та Джо Девіс створили покрокову інструкцію для тих художників-ілюстраторів, хто хоче перетворити свою пристрасть на бізнес. Як обрати галузь і знайти своє місце на ринку? Як привабити замовників і відстояти свої права? Як давати собі раду з часом і фінансами? Які навички слід засвоїти насамперед і що робити, аби не відстати від часу?

Практичні поради та яскраві приклади з кар’єри відомих майстрів ілюстрації допоможуть початківцям зробити перший крок і стануть корисним довідником для професіоналів.

Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою

Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою

Автори: Тетяна Терен, Анна Липківська

«Прості речі» - це відверті діалоги великої акторки про її життя, родину, близьких людей, покликання, професію і країну з журналісткою Тетяною Терен і театральною критикинею Анною Липківською. В цих текстах перед нами постає не лише жива легенда українського театру та кіно, а й гранично щира жінка, якій випав непересічний життєвий шлях. У розмовах згадуються знакові події та відомі особистості нашої культури, які для Ади Роговцевої були і залишаються друзями чи колегами.

Книга-інтерв’ю буде цікава всім, хто захоплюється творчістю Ади Роговцевої та стежить за світом театру й кіно.

Архівна спадщина Музичного товариства імені М.Д. Леонтовича

Архівна спадщина Музичного товариства імені М.Д. Леонтовича

Автор: Олена Бугаєва

Монографію присвячено історико-архівознавчому та культурологічному дослідженню архівної спадщини Музичного товариства імені М.Д. Леонтовича, що репрезентує джерельну унікальність даного архіву для наук гуманітарного профілю. У дослідженню представлено історію формування і склад документів архівного фонду Музичного товариства. Окремо розглянуто історію створення Музично-теоретичної бібліотеки імені Кирила Стеценка. Висвітлено діяльність філій Товариства, виявлено широке коло нових імен музикантів-професіоналів і музикантів-аматорів, які зробили безцінний вклад у скарбницю музичної культури України, національну музично-бібліотечну, музично-музейну, музично-виставкову справу.

Монографію проілюстровано фотодокументами архіву Музичного товариства імені М.Д. Леонтовича, анкетами, листами та зверненнями членів Товариства, каталогами друкованих і рукописних нотних творів, іншими документами.

Культурна дипломатія Симона Петлюри: «Щедрик» проти «русского мира». Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924).

Культурна дипломатія Симона Петлюри: «Щедрик» проти «русского мира». Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924).

Автор: Тіна Пересунько

Як всесвітньовідомий «Щедрик» Миколи Леонтовича потрапив за кордон? Хто спродюсував мистецьку інтервенцію «української весни»? Чому Україна не сьогодні розпочала культурно-інформаційну протидію російській пропаганді в світі і чи не була вона більш успішною 100 років тому?

У виданні вперше оприлюднюється унікальна хроніка тріумфального турне Української Республіканської Капели під орудою диригента Олександра Кошиця у країнах Західної Європи, Північної та Південної Америки у 1919-1924 роках. Саме завдяки цим гастролям світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а українська культура і державний престиж України здобули позитивний резонанс у 17 країнах світу.

Авторкою зібрано та оприлюднено кількасот унікальних рецензій європейської та американської преси, листи видатних політичних і культурних діячів світу з відгуками про Україну і українську культуру.
Книга є результатом кількарічної дослідницької роботи авторки у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.

Пісні в неволі

Пісні в неволі

Автор: Наталя Пронь

До збірки увійшли народні, повстанські та тюремні пісні, а також декілька пісенних творів літературного походження, що збереглися у пам’яті колишніх політв’язнів Ксенії Градишиної (Зубкевич) та Антоніни Санкович (Козловської). Ці твори (зразки) є свідченням репресованих, які пережили жахіття енкаведистських катівень і концтаборів, де пісня була розрадою і підтримкою у незламності духу. Слід зауважити, що деякі із записаних від них пісень мають аналоги серед уже опублікованих творів. Однак у їх своєрідній інтерпретації виявилося чимало унікальних варіантів, котрим притаманні яскраві текстові та композиційні особливості й імпровізаційність.

Розраховано для використання у професійній діяльності музикантів, краєзнавців і вчителів в організації виховних заходів.

Одрі Хепберн

Одрі Хепберн

Автор: Наталя Павліщева

Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» - це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіллю батьків і дітей. Книги серії написані в захоплюючій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв - видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі у себе та бажанню принести щось корисне у світ, можливо досягти будь-якої мети.

В кінці кожного розділу - завчасно підготовлені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам'ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!

Замки Тернопілля

Замки Тернопілля

Автори: Володимир Бойко, Олег Гаврилюк

У виданні висвітлено історичні спорудження на Тернопіллі середньовічних замків, інших древніх фортифікаційних споруд. Подано грунтовні описи твердинь, що збереглися до наших днів й узяті на державний облік.
Архівні матеріали ілюстровані численними світлинами, репродукціями картин і малюнків.

Книга буде корисною науковцям, викладачам вищих та середніх навчальних закладів, студентам, учням, туристам і тим, хто планує вкладати кошти у розвиток туристичного бізнесу у нашому краї.

Фотоальбом Парки України

Фотоальбом Парки України

Автор: Євген Дерлеменко

Україна надзвичайно багата чудовими парками й садами, які є національним історик-культурним та естетичним надбанням нашого народу. Саме альбом «Парки України» розповість про вишуканість і красу натуральних садів, про парки українських маєтків минулих століть, про архітектурно-паркові ансамблі Південного берега Криму, про чарівні парки епохи романтизму, та про парки епохи Ренесансу і Бароко.

Автор чудових фотографій - дипломат багатьох вітчизняних і міжнародних конкурсів Євген Дерлеменко.

Замки і фортеці західної України

Замки і фортеці західної України

Автор: Орест Мацюк

Ця книга - подорож в історію, розповідь про туристичні маршрути до пам`яток оборонного будівництва Західної України. Львів і Кам`янець-Подільський, Жовква і Лаврів, Острог і Крилос, Тернопіль і Бучач, Дубно і Болехів, Олесько і Кременець - ось далеко не повний перелік міст і селищ, де зможе побувати допитливий читач, ознайомитись з замками і монастирями, городищами і церквами, костелами і синагогами - пам`ятками нашої старовини.

Автор туристичних маршрутів - львівський історик, який понад 30 років віддав вивченню замків і фортець України.

Майстер

Майстер

Автор: Володимир Мельниченко

Представлена публікація генерального директора Культурного центру України в Москві, доктора історичних наук, члена-кореспондента АПН України Володимира Мельниченка є його третьою книгою про видатного українського актора Богдана Ступку.

В цьому виданні автор висвітлює такий надзвичайно важливий етап у житті героя, як період зламу тисячоліть, насичений ролями, роздумами, подіями. Книга містить багатий фотоматеріал, коментарі колег та шанувальників актора.

Іван Миколайчук Сценарії

Іван Миколайчук Сценарії

Упорядник: Марія Миколайчук

У книжці найповніше представлено літературні й режисерські сценарії та заявки на сценарії легендарного українського актора, режисера Івана Миколайчука (1941-1987) - митця, який став національним символом покоління. Збірка містить усі його твори - від найперших спроб пера до серйозних робіт, у тому числі в співавторстві з відомими письменниками і режисерами. Це дає змогу оцінити багатогранність інтересів людини із глибоким художньо-філософським поглядом на життя, простежити еволюцію видатної особистості.

Для фахівців і тих, хто цікавиться історією українського кіно та творчою долею Івана Миколайчука.

Балетний театр України

Балетний театр України

Автор: Юрій Станішевський

Монографія розповідає про історичний шлях балетного театру України від перших танцювальних вистав у Харкові наприкінці XVIII століття і до сьогоденних досягнень усіх українських театрів та Національного академічного ансамблю танцю імені Павла Вірського.

В центрі уваги автора - кращі балети, створені за класичними та сучасними партитурами вітчизняних і зарубіжних композиторів, художні досягнення повідних акторів, балетмейстерів, диригентів, сценографів, аналіз творчих шукань балетних колективів у контексті світового й європейського хореографічного мистецтва.

Видання розраховане на професіоналів та широкі кола шанувальників балету.

Відомі композитори України

Відомі композитори України

Автор: Дар'я Вілкова

У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні, чиї здобутки у сфері музичної культури виходять за суто національні межі. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий доробок композиторів, які працювали і працюють для України від давніх часів до наших днів.
Історія української вишивки

Історія української вишивки

Автор: Тетяна Кара-Васильєва

Книга-альбом повно і всебічно висвітлює основні етапи розвитку української вишивки від часів її зародження до сьогодення, розкриває роль і місце цього виду декоративного мистецтва в оформленні
одягу, житла, у використанні в храмових інтер’єрах, під час різноманітних свят і народних обрядів. У виданні широко представлено унікальні зразки вишивок, виконаних за малюнками Тараса Шевченка, Василя Кричевського, Ганни Собачко-Шостак, представників авангарду початку XX століття, а також сучасних народних і професійних майстрів.

Багатоілюстроване видання, побудоване на матеріалах музейних колекцій Києва, Львова, Чернігова, Полтави та інших зібрань, розкриває ще одну сторінку культурної спадщини України.

Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття. 200 імен / Decorative Art of Ukraine of the End of XXth Century: 200 Names

Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття. 200 імен / Decorative Art of Ukraine of the End of XXth Century: 200 Names

Автор: Зоя Чегусова

Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття. 200 імен - це перше за роки незалежності України видання, присвячене творчості провідних художників професійного декоративного мистецтва.

Великий ілюстративний ряд доповнюють творчі кредо творців, а також ґрунтовна стаття, в якій подано глибокий аналіз художніх процесів, що відбувались напередодні 1990-х років і в повну силу проявилися саме протягом останнього десятиліття ХХ століття.

Біографічно-енциклопедичний довідник надає основні відомості про діячів мистецтв. Головною метою цього видання - на прикладі творінь кращих представників професійного декоративного мистецтва, їх самобутньої та видатної творчості побудувати широку і захоплюючу картину розвитку сучасного мистецтва України.

Митці України

Митці України

Автор: Анатолій Кудрицький

Енциклопедичний довідник, присвячений митцям, пов'язаним з Україною. Попри формат видання (однотомник) є значним і солідним джерелом, що надає короткі відомості про головних діячів різних видів мистецтва України, а також інших країн, творчість яких пов'язана з Україною.
Нариси з історії костюмів

Нариси з історії костюмів

Автор: Костянтин Стамеров

Книга становить короткий систематизований і узагальнений огляд історії костюмів народів світу від найдавніших часів до початку XX ст. Використовуючи багатий іконографічний матеріал, спеціалізовану вітчизняну і зарубіжну літературу, Костянтин Стамеров відтворив картину історичного розвитку костюмів як невід’ємної частини матеріальної культури людства. Автор не лише подав загальні відомості про костюми різних народів, а й познайомив з основними силуетами, особливостями крою, тканинами, головними уборами, зачісками, прикрасами й різноманітними складовими костюма на кожному етапі його розвитку.

Книга розрахована на культурологів, художників, літераторів, модельєрів, усіх тих, хто цікавиться питаннями матеріальної культури минулого.

Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію

Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію

Автор: Бріджит Квінн

Історично жінки майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Зважаючи на поступове зростання ролі фемінізму в сучасній культурі, авторка «Неймовірних» пропонує заповнити ці лакуни.

Захопливо, дотепно, а часом і доволі в’їдливо, американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн оповідає про життя і творчість п’ятнадцяти неймовірних художниць і мисткинь із різних країн та епох - від XVII століття і дотепер. Це повчальна і вельми цікава книжка, доповнена репродукціями робіт, а також сучасними портретами героїнь розповідей, які створила надзвичайно популярна американська ілюстраторка Ліза Конгдон.

Книжка буде цікавою любителям історії, мистецтва та найширшому колу читачів.

Залишити коментар